“Dziewczęta z Auschwitz” Sylwia Winnik

"Tu i teraz" to opowieść, która opisuje niezwykle ciężką historię dwojga ludzi. Każdy z nich przeszedł w swoim życiu przez traumatyczne wydarzenia. Zdecydowanie poruszy nas historia przedstawiona w tej książce. Dzięki niej nie tylko przeniesiemy się do zupełnie innego świata, poznamy bohaterów o bardzo ciekawych osobowościach, ale także zastanowimy się nad pewnymi sprawami, nad pewnymi rzeczami

Odzyskać utracone szczęście

Szczęście trudno zdefiniować, bowiem dla każdego przybiera nieco inną, subiektywną formę. Tym, co z całą pewnością można o nim powiedzieć, jest to, że posiada ulotny charakter. Los bywa na tyle nieprzewidywalny, że w jednej chwili potrafi szczodrze obdarzyć nas niemal wszystkim, o czym zawsze marzyliśmy, by w następnym momencie odebrać nam każdą z tych rzeczy. Doznanie takiej straty i wewnętrznej pustki jest próbą, którą niezwykle trudno przejść. Dotkliwie przekonali się o tym Noelle i Charlie, główni bohaterowie książki pod tytułem “Tu i teraz”, którą napisała Ewa Pirce.

Gdy życie wymyka się z rąk

Noelle od zawsze była indywidualistką, która miała świadomość, że musi polegać wyłącznie na sobie. Jej podejście do ludzi zmieniło się dopiero wtedy, gdy na swej drodze spotkała Roberta, z którym połączyło ją gorące i niezwykle silne uczucie. Jego owocem stała się ciąża kobiety oraz piękny i pełen wzruszeń ślub. Niestety, idylla nie trwała długo i w wyniku tragicznych wydarzeń, Noelle straciła wszystko, co było jej tak drogie. Odcisnęło to ogromny ślad na jej psychice, czyniąc ją wyjątkowo kruchą i popychając kobietę ku drastycznym czynom. Ulgę odnajdywała jedynie w samookaleczaniu, aż w końcu zdecydowała się na desperacki krok w postaci próby samobójczej.

Odnaleźć spokój duszy

Niespodziewanie na drodze Noelle staje Charlie, mężczyzna, który wydaje się rozumieć ją lepiej niż ktokolwiek inny. Nie ocenia jej i potrafi się z nią utożsamić, głównie dlatego, że jego życie także nie oszczędzało. Oboje zostali zranieni i próbują odnaleźć drogę, która doprowadziłaby ich przynajmniej do namiastki szczęścia. Czy znajdą w sobie wzajemne oparcie i wspólnie odważą znów zawalczyć o to, na co zasługują? Charlie jest zafascynowany Noelle, a ona odnalazła w nim prawdziwego powiernika. Czy ta relacja przerodzi się w coś więcej? Aby się o tym przekonać, ta dwójka będzie musiała zaryzykować.

Ewa Pirce, autorka, to młoda polska pisarka, która rozpoczęła karierę, bo jej miłość do czytania książek przerodziła się w inspirację do tworzenia własnych historii. Z wykształcenia ekonomistka, cechuje ją jednak imponująca wyobraźnia i kreatywność, które znajdują odzwierciedlenie w jej publikacjach. Są to książki z takich gatunków literackich jak: literatura obyczajowa, literatura kobieca, a także romans. Do tej pory opublikowała już następujące tytuły: “Dopóki śmierć nas nie rozłączy”, “Nie pozwól światłu zgasnąć”, “Zapisane w pamięci” oraz “Obietnica”.

Travel obraz autorstwa freepik - www.freepik.com